top of page

Okulda Disiplin

Üniforma Disiplini

Okulumuzda 9, 10 ve 11. sınıflarda üniforma giyme zorunluluğu bulunmaktadır. Modern bir çizgi ve beğenilen renklerden oluşan üniforma çeşitlerimiz bulunmaktadır. 12. sınıf öğrencileri aynı zamanda üniversite sınavına da hazırlandıkları için kendilerine tahsis edilen özel binada üniforma zorunluluğu olmaksızın eğitim öğretim görebilmektedirler.

 

Okulun Açık Olduğu Günler

Okulumuz hafta içi saat 08.30’dan itibaren açık olup sınav, ek çalışma gibi özel durumları olmayan öğrenciler için 17.00’a kadar devam etmektedir. Hafta sonu kütüphane çalışmalarından faydalanmak isteyen, bireysel ya da gruplar halinde çalışan öğrencilerimiz için ise  10.00 – 17.00 saatleri arasında açıktır.

Okulumuz

1 Ocak – Yılbaşı

23 Nisan – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs – Emek ve Dayanışma Günü

19 Mayıs – Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

15 Temmuz – Demokrasi ve Milli Birlik Günü

30 Ağustos – Zafer Bayramı

29 Ekim – Cumhuriyet Bayramı

ile Ramazan ve Kurban Bayramları'nda tatildir. Bunun dışında yıl içerisinde Valilik tarafından ilan edilen diğer tatil günlerine de uymak durumundadır.

 

Disiplin ve Uygulanış Şekli

Öncelikle bireylerin öz denetimlerini kazanması için kurallar anlatılır, rehberlik servisi tarafından aksayan durumlar karşılıklı konuşulur. Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) uzmanımız tarafından psikotakipleri yapılır. Okulumuzda genel disiplin kurallarının tümü geçerlidir. Kuralların çiğnenmesi durumunda okul müdürü ve disiplin kurulu doğrudan görev alır.

bottom of page